Enerji ÇalIŞmalarI

Şakalar konusuna enerji çalışmalarında özel bir önem vermekteyim. Bunun temel sebebi enerji sistemimizin omurgasını oluşturmasıdır.

Enerji sistemlerimizi düzenlemek yaşamımızda bizi bir bütün halinde tutacak,

Kendi kalıbımızı belirleyecek,

Ruhsal fiziksel duygusal ve fiziksel bütünlüğümüzü sağlayacak ,

Tüm yaşam kanallarımıza nefes alma imkanı sağlayacaktır.

Bu sistemde meydana gelen bozulmaların fizik ruh zihin beden, sağlık, duygu,yetenek ve yaşamımıza etkileri çok net olarak gözlemlenebilmektedir. Bununla beraber sistemde yapılan uyumlaştırma ve dengeleme çalışmalarının sonuçları ve etkileri de aynı şekilde kolayca gözlenir. Bu çalışmaları esas olarak kabul etmeyerek, tüm alternatif yöntem ve uygulama tekniklerinide düzenleme sürecinde kullanarak yapılan çalışmaları destekleyici, güç verici , canlandırıcı etkiler oluşturan hayat dopingleri oluşturmakda mümkün.

Örneğin ; Kişinin duygusal bir sorun yaşadığını varsayarsak. Kişi, çoğunlukla sorunun kaynağından , durumla ilgili sorumluluktan , yüzleşmekten ve kabullenmekten kaçınmaya çalışacaktır. Kişinin en temel ihtiyacı sorunlarını duygularını çözebilecek güce ve bununla birlikte çözüleceği inancına kavuşmaktır. Enerji çalışmaları bu noktada devreye girer . Yapılan çalışmalarda enerji sorunlu duyguya , bölgeye ve enerji sistemine yönelerek bu sistem üzerinde dikkati çeker. Bu ilk farkındalıktır. Çalışma orada bir yara olduğuna , oluşan blogun sistemi tıkadığına işaret eder. Aslında farkındalık bir işaret fişeğidir. Değişimi, düzelmeyi , güçlenmeyi ve dengeyi çağıran bir işaret fişeği . İlk değişim bu noktada başlar. Kişi bir kavşağa gelmiştir. Güvenmek inanmak ve yola devam etmek ya da doğmuş bir çocuğu bırakıp kaçmak . Nasıl bu kadar keskin bir ifade kullandığımı sorarsanız Enerji sisteminde farkındalık yaydan çıkan bir ok gibidir ya fırlatırsınız hedefe gider ya da fırlatmazsınız. Kişi üstesinden gelebileceği inancına sahip olursa o oku fırlatır. Enerji sistemini duygu blokajını temizlemek yaşamının yönünü ve ısığını arttırmak yönünde güçlü inanç ve kararlılık sergiler . İyi bir rehber eşlğinde enerji çalışmaları, reiki , meditasyon, telkin , trans ,yoga, kinesyoloji , taş terapileri , müzik terapi ,ışık terapi, renk terapi, doğa terapi, katatimi , imajinasyon, bilinçaltı çalışmaları , aura ve şakra düzenleme çalışmaları , nefes teknikleri ,meridyen terapileri , aromaterapi , masaj uygulamaları gibi sayısız alternatif tekniğin birlikte ya da ayrı ayrı kullanımı ile kişi bir yolculuğa çıkar. Bu yöntem ve teknikler kişiye farkındalık ve destek sağlayarak kişinin kendi gelişim yolculugunun dere yatağını oluşturur .Bu yatakta akacak olan kişidir. Yine bu yolculuk bu gün bize modern ve çağdaş bilimlerin imkanlarından daha etkin faydalanma imkan sunacak olan inanç ve enerji sitemini kurarak değişimin, gelişimin temelini ve güçlü iskeletini oluşturmak demektir. Üzerine kaç kat çıkacağınız hangi kalitede bir bina inşaa edeceğiniz size kalmıştır. Artık altyapı hazırlayan ve destekleyen çalışmalar bütünü ortaya çıkmış ve güçlü bir araç olmuştur. Bu sayede devamında psikolog , psikiyatr ya da kişisel gelişim eğitmenlerinin kendi alanlarında yapacakları çalışmalar için güçlü bir altyapı hazırlanmış olur. Tüm öğrenilenler öğretiler ve tecrübelerimiz binlerce yıllık ve bugün bile net olarak sınırları çizilememiş sayısız kültür ve kaynağın sunduğu hanize deposunun sınırlarının bilgeliğini ve kapasitesini insan oğlunun geçmişten geleceğe uzanan çizgisini oluşturmak için kullanmaktadır..

 

Değişim kararında sıralama;

- Merak , ihtiyaç , zorumluluk

- Değişime , gelişime , düzelmeye ihtiyaç olduğu kanaati

- Farkındalık oluşturmak

- Kişinin kendisine , rehberine ve yolculuğa olan inancının oluşması

- Değişimi gözlemleme

- Yolculuğun tadına vararak daha ileri noktalara ulaşma arzusu.

 

Bu noktadan sonra binanızın güçlü temelleri atılmış iskeleti en kaliteli çelikten kurulmuş olur. Başarı , yetenek, güçlü bir bağışıklık sistemi, güçlü bir sinir sitemi ve sağlıklı yüksek yaşam enerjisi , güçlü ve iyi çalışan ruhsal , psikolojik alyapı, zinde bir zihin üzerine alacağınız her tür destek ve eğitimin, emilimini , faydasını ve tatminini arttırma şansına kavuşmuş oluruz..
Tüm bu çalışmalar tıbbın, pozitif bilimlerin , ana uygulamaların alternatifi olduğu yönünde bir inanç kesinlikle geliştirmemeniz önemlidir. Bu yöntemler kişinin kendi gelişim yolculuğu , inancı farkındalığı ve yaşam enerjisini yineleyip canlandıracak kişiyi yaşama daha umutlu ve daha enerjik bağlanma gücü vermek için bir yolculuk planı , bir egzersiz eğitimi, bir düşünüş felsefesidir. Tüm bunlar daha fazlası olmak daha fazla kendimiz olmak ve kendimizden kaçmayı bırakmak içindir.
" Özgür enerji " bir felsefe biçimidir. Psikolojiden ,kişisel gelişim yöntemlerinde , pek çok kültür öğretilerinden , inanç sistemlerinden, modern yöntemlerden faydalanarak enerji duygu ve psikolojimizi dengeleyerek güçlü bir yaşam kaynağı oluşturulabileceğinin felfesini kurgulamaktadır. Yöntemlerin öğretilerin ve kaynakçaların bilgi hazinesini kendi felsefesi doğrultusunda yorumlayıp pratik uygulamalar ile dinamik gelişim sağlamak esasına dayanır. Öğretilere körü körüne katı bir şekilde bağlanmak yerine bunların birlikte uyum içerinde farklılaşarak ve karıştırılarak kullanılabileceği esnekliği de Özgür enerjinin alt felsefelerinden birisidir. Niyet , Farkındalık , İnanç üçgeni enerji pramidinin yaşama gök kuşağının renklerini yansıttığını savunur. Bu renkler auramızda , sakralarımızda , yaşam enerjilerimizde ve tüm oluş, benlik enerjimizde birer yansıma ve titreşim bulur.

 

Bilindiği üzere ilgisi enerji alanına yoğunlaşmış kişilerce belirli konular üzerine ağırlık vermek neredeyse zorunlu bir ihtiyaç durumudur. Alan o kadar geniştir ki bilgiyi ğrenmek için zamanınız bir noktadan sonra yetmemeye başlar. Bu nedenle ,

- Fiziksel sağlık, hastalıklar alanında şifacılık konusuna ilgi duyuyorsanız bu alan yönelik olarak kendinizi geliştirmeniz gerekirken ,

- Duygular , benlik , oluş , bütünlük,psikoloji ve kişisel gelişim alanlarına ilgi duyuyorsanız bu alana yönelik,

- Parapsikolojik ve sprütüel konulara ilgi duyuyorsanız da bu alanlarda kendinizi yönlendirmeniz yerinde olur.

Her bir konuda belirli bir noktaya kadar gelişmeniz kaçınılmaz olurken temel ilgi alanınızda uzmanlaşmak ve sınırlarınızı aşmak için odaklanmanız yerinde olur. Ben çalışmalarım da temel yönelim olarak 2. konuya odaklanmayı tercih ettim. Çalışmalarımı araştırmalarımı ve bilgimi bu alanda geliştirmek benim enerji bölümlerindeki yönelimim oldu. Temel yönelimimizi seçmeniz çok önemlidir. Çünkü ihtiyacınız olan bilgiler bir noktadan sonra ayrılır ve detaylanmaya başlar . Bu ayırıma geldiğinizde birine öncelik vermek zorundasınızdır. Uzmanlaşmak ve derinleşmek için bir yol ayrımı hemen önünüzdedir. Eğer sadece meraklı bir hobi ise uğraşınız her bir alanda belirli çalışmaları öğrenerek uygulamanız sayesinde merakınızı ve basit ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün olur. Kendi yasamınıza yön verebilir kendi enerjilerinizi destekleyebilirsiniz. Aman dikkat öğrenmeye başladığınızda ilginizin uzak ve orta doğu dillerinde (arap fars, hint, Japon, çin, tibet vs..) veya latince anlaşılmazlığında ve karmaşasında kaybolup gitmeyin. Temel düşünce ve felsefeye tabir ve kelimeler anlam katmamakta tam tersine derinliği gizlemektedirler. Tüm yapmanız gereken ezberi bozmak temel düşünceyi bakışı ve bunun altında yatan bilginin enerjisine sahip olmak olmalı . Pek çok yöntemi incelediğimde pek çoğunun aslında aynı temele dayandıklarını, farklı kültürlerde farklı isimler ve makyajlarla farklı bir teknik gibi pazarlandığı görüyorum. Yeni buluşlar gibi öne sürülen pek çok bilgi ve uygulamanın aslında bir ya da birkaç yöntemin karışımı olduğuna rastlıyorum. Mutfağınızda her tür baharat ve malzeme varsa farklı yemekler yapmanız mümkündür. Amaç karın doyurmak olduğunda hepsi iş görür. Amaç lezzet olduğunda doğru karışımların ortaya çıkaracağı tadları bilmek gerekir. Ancak dolma kabakla yapılınca kabak dolması , patlıcanla yapılınca patlıcan dolması, biberle yapılınca biber dolmasıdır. Bu çince , latince, arapça olması adının x,y,z yöntem olması yemekteki malzemede sadece sebzeyi değiştirir. İç malzeme yine aynıdır.Gerisi bir gizem yaratma egosu, üstülük göstergesi , kelimerin gücünden yaratılan hava atma çabası olur.Bazende büyük isimlerin altında ticari alanda kullanım bulur.

Özgür enerji kavramında kelimelerinde özgürleşmesini diledim. Bu sitede elimden geldiğince şaşalı yöntem isimleri ve termiyolojilere değilde daha sade bir dille öze yönelik birşeyler yapmaya gayret gösterdim.Sizde okuduğunuz kaynaklardaki tabirler üzerinde enerjinizi tüketmeyerek bilginin özüne varmaya çalışırsanız sağlayacağınız fayda yüksek olacaktır.

Benzer Konular
Image Image
Şakra Testi Derin Topraklama Özgür Enerji Bilinçaltı Temizliği
Özgür Enerji Kuramı ENERJİ ÇALIŞMALARI VE EĞİTİMLERİNDE BEKLENTİ ENERJİ EĞİTMENİ / REHBERİ  YA DA KOÇU NEDİR ? ENERJİ ALANINDA ÇOK SAYIDA AKIM GÖRÜŞ VE FELSEFE VAR , KAFAM KARIŞTI

 

ÖĞRETMENİN ALET ÇANTASI ENERJİ ÇALIŞMALARI DESTEKLİ UYGULAMALARINIZDAN SAĞLAYABİLECEĞİNİZ FAYDALAR Enerji Çalıştırıcılarının Öğrenciye Yönelik Çabası