DoĞal TaŞlar

İslami inancımızda topraktan yaratılmış olan insanoğlu temel enerji ve titresimlerimde doğa yeryüzü ve evrenin tüm enerjilerinden birer parçayı içinde barındırır. Bütünden birer parça olmaktan evrenin varlığın enerjisinin bir parsası bir yansıması olmak onun yaratılışıdır. pek çok bitki yaşamımızda bedenimizde birşeyleri besler güçlendirir iyileştirirken , pek çok güzellik de ruhumuzu besler ve güzelleştirir. Tüm yaratılmışlar bugün ve bu dünyada birbirleri ile uyum ve belirli ir düzen içerisinde yaratılmıştır. Her birinin sebebi , bir frekans ve yayılım değeri bir amacı ve görevi vardır. Doğal Taşlarda bu büyük resimin bir parçasıdır. Her şeyin olduğu gibi onlarında bir enerji değeri ve insanın ruhunda duygularında fiziksel bedeninde uyum içerisnde olduğu kısımları barındırır. Topraklanırken faydalandığımız yer kürenin devasal kütlesinden aldığı devasal titreşim gücü enerji ve saflığı güneş ışığı ve gökyüzü ile arındırıp deploma , tekrar yayma yetisine sahiplerdir. Her madde ve varlıgın belli bir frekansı enerji değeri vardır . Yaydığı enerji ancak her bir canlı ve varlıkta bire bir değilidir, olamaz da . Biriinden farklı kılan görünümleri gibi enerjileri ve titresimleride her bir varlığın birbirinden farklıdır. Birbirlerine uyumlu uyumsuz yada nötür olabilirler Yaydıkları titresimlere bedenimiz ve duygularımız yanıt verir ve uyarılır , enerji sistemimiz şakralarımız bu sayede aktive olur. Bu bölümde maddlerden doğal taşlar üzerinde duracağız ve bugunun bilgi ve teknolojisi ile binlerce yılın öğretilerini bir araya getrmeye ve bunlardan nasıl faydalanacağımız üzerinde bilgiler vermeye ve derlemeye çalışacağız.

Püf noktalar ;

* Taş ne kadar temiz / safsa yaydığı enerji o kadar saf ve temiz olacaktır.
* Baz taşlar kişiye özel bazı taşlar ise genel kullanılır. Kişiye özel taşlarda her bir kişi kullandıktan sonra mutlaka topraklama ( temizleme ve arındırma ) ve güneş ışığında enerji yükleme yapmak gereklidir.
Topraklama İçin 1 gece toprakta / deniz tuzunda ekletmek , ertesi gün temiz bir suyla yıkamak ,
Arkasındanda 2-3 saat kadar güneş ışığında tutmak gereklidir. ( Not ; Bazı taşların topraklama özelliği genel tanımdan farklıdır . Kullancağınız taşın özelliklerini dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz)
* Renkleri bozulan çatlayan kırılan taşlar kullanılmamalıdır.
* İlgili Şakrada ilgili özelliğine göre kullanılması uygundur.
* Şakrada birden fazla taş kullanılmak sitendiğinde biri şakranın ön kısmına diğer arka kısmına yerleştiriebilir.
* Kullanılan taşların bedene temas etmesi daha iyi sonuçlar verir.
* Kullanılan bazı taşların içerisinden ışık geçmesi ve bedene ulaşması gereklidir. Özelliklerinin iyi bilinmesi önemlidir.
* Kaya Kristalleri 7 şakranın enerjisini içinde barındırır bu nedenle sadece kaya krsitalleri kullanarak şakra enerjilerini saflaştrmak ve düzenlemek mümküdür.
* Turmalin çubuklar Çalışmalarda kullanılabilir bunlarn görevi negatif enerjileri kendisine çekmektir.
* Terapi seklinde yapılan çalışmlarda süre 20 dakikayı geçmemelidir. Kullanılan taşların doğru seçimi toraklanması ve yüklemesinin tam olarak yapıldığıdan emin olunmalıdır.

 

Akik - Kök Şakra Kök Şakra
Hematit - Kök Şakra
Lal - Kök Şakra
Kırmızı Yeşim - Kök Şakra
Kırmızı Mercan - Kök Şakra
Yakut - Kök Şakra
Karneol- Kırmızı Akik - Karın Ş. Karın Şakra
Ay Taşı - Karın Şakra
Kaplan gözü - Mide Şakra Mide Şakra
Amber - Mide Şakra
Topaz - Mide Şakra
Sitrin - Mide Şakra
Kızıl Kuvars - Kalp Şakra Kalp Şakra
Turmalin-Kalp Şakra
Kunzite - Kalp Şakra
Zümrüt - Kalp Şakra
Yeşim - Kalp Şakra
Akuamarin - Boğaz Şakra Boğaz Şakra
Turkuaz/Füruze - Boğaz Şakra
Kadıköy/Kalsedon - Boğaz Ş.
Mavi Safir - Alın Şakra Alın Şakra
Lacivert taşı - Alın Şakra
Sodalit -Alın Şakra
Amatis - Tepe Şakra Tepe Şakra
Elmas - Tepe Şakra
Kaya Kristali - Tepe Şakra